Değerli dostum Orhan Karadoğan iş hayatında tanıştığım, daha sonra dostluğumu geliştirdiğim kişilerden birisi. Orhan Karadoğan’ın bundan 30 yıl önce tanıdığım günden beri sürdürdüğü bir merakı var: Türk ressamların eserlerini toplamak.
![Her köşeye bir Türk sanat merkezi 1 Değerli dostum Orhan Karadoğan iş hayatında tanıştığım, daha sonra dostluğumu geliştirdiğim kişilerden birisi. Orhan Karadoğan'ın bundan 30 yıl önce tanıdığım günden beri sürdürdüğü bir merakı var: Türk ressamların eserlerini toplamak. - turk sanat merkezi](https://www.turkishnews.com/tr/content/wp-content/uploads/2020/06/turk-sanat-merkezi.jpg)
Bu kadar yılda öyle bir birikime sahip olmuş ki, yüzlerce müze açabilecek durumda. O da bu hazineyi toplum yararına nasıl değerlendiririm diye düşünmüş ve güzel bir proje geliştirmiş.
Türkiye’de köyünde, kasabasında hatta bizler gibi yurt dışında yaşayanların bulundukları şehirlerde kullanmadıkları müsait bir evi, binası, kulübesi, deposu olanlar sahip oldukları mekanı Türk eserlerinin sergilendiği bir sanat merkezine dönüştürmek isterlerse, Orhan Karadoğan mekandaki tüm eserleri temin edecek.
![Her köşeye bir Türk sanat merkezi 2 Değerli dostum Orhan Karadoğan iş hayatında tanıştığım, daha sonra dostluğumu geliştirdiğim kişilerden birisi. Orhan Karadoğan'ın bundan 30 yıl önce tanıdığım günden beri sürdürdüğü bir merakı var: Türk ressamların eserlerini toplamak. - turkish cultural art center](https://www.turkishnews.com/tr/content/wp-content/uploads/2020/06/turkish-cultural-art-center.jpg)
Bu bir sergi değil! Eserler satılmayacak. Binanın sahibi mülk sahibi kalmaya devam edecek, herhangi bir bağış yapılmasına gerek yok.
Kazanan, Türkiye içinde eserleri görerek motive olan Anadolu’nun genç sanatçıları, yurtdışında ise yabancılara tanıtma şansı bulacağımız Türk resim sanatı olacak.
![Her köşeye bir Türk sanat merkezi 3 Değerli dostum Orhan Karadoğan iş hayatında tanıştığım, daha sonra dostluğumu geliştirdiğim kişilerden birisi. Orhan Karadoğan'ın bundan 30 yıl önce tanıdığım günden beri sürdürdüğü bir merakı var: Türk ressamların eserlerini toplamak. - kultur merkezi](https://www.turkishnews.com/tr/content/wp-content/uploads/2020/06/kultur-merkezi.jpg)
Ne dersiniz, çıkar mı topluma yararlı bir işbirliği?
Taner Ertunç
![Her köşeye bir Türk sanat merkezi 4 Değerli dostum Orhan Karadoğan iş hayatında tanıştığım, daha sonra dostluğumu geliştirdiğim kişilerden birisi. Orhan Karadoğan'ın bundan 30 yıl önce tanıdığım günden beri sürdürdüğü bir merakı var: Türk ressamların eserlerini toplamak. - painting resim sanat](https://www.turkishnews.com/tr/content/wp-content/uploads/2020/06/painting-resim-sanat.jpg)