20 Ekim 2010 / Ahmet YILDIRIM/DORTMUND
50 kişilik sanatçı kadrosuyla Dortmund’da sahne alan Ankara Devlet Opera ve Balesi, canlı olarak seslendirilen Osmanlı usul müzikleri eşliğinde, Osmanlı saray hayatını “Harem” adlı gösteri ile sanatseverlerle buluşturdu. Reji ve Koreografisini Meriç Çimenciler’in yaptığı bale gösterisi, izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. |
![]() Merih Çimenciler’in reji ve koreografisini yaptığı gösteride Kösem Sultan’ı Sanem Ergüler, Padişah’ı ise Oliver Spence canlandırdı. Gülbeden’i Özge Başaran’ın sahneye getirdiği yapıtta, Çeşmidil rolünde Elif Aktar yer alırken Eren Keleş, Kadir Okurer, Hakan Odabaşı ve Mine İzgi Örsçekiç başlıca rolleri paylaştı. |
Yazıları posta kutunda oku